سبد خرید 0

پربازدید های ماوراء

افتخارات و قرارداد های موسسه

!

هیچ مطلبی یافت نشد

متاسفیم، مطلبی مرتبط با جستجوی شما پیدا نشد.

مشاوران و اساتید ماوراء دانش

جدیدترین دوره ها

هر روز بهتر از روز قبل باشید …

پرسش و پاسخ سوالات شما

شورای عالی انقلاب فرهنگی انقلاب اسلامی پیش از برگزاری کنکور ۱۴۰۰ یکسری مصوبات را به مجلس ارائه نمود. پس از ارزیابی ها و اخبار متفاوت درباره تصویب این مصوبات، با اعلام رئیس سازمان سنجش، تغییرات پیشنهادی شورای انقلاب فرهنگی کشور برای کنکور ۱۴۰۱ قابل اجرا نبوده و برای کنکور ۱۴۰۲ اجرا خواهد شد. از جمله این مصوبات، حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ می باشد.حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ با بالا رفتن تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان بر نتیجه کنکور آن ها رابطه مستقیم داشته و بر اساس اعلام رئیس سازمان سنجش، تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ با توجه به حذف دروس عمومی از کنکور، ۴۰ درصد قعطی خواهد بود.

برای داوطلبانی که امتحانات نهایی سال سوم و سال آخر آن ها به صورت نهایی و سراسری برگزار نشده است یا تاثیر معدل برای آن ها در نظر گرفته نمی شود و ملاک پذیرش همان نتیجه کنکور می باشد.

یا اینکه آن ها نیز باید در امتحانات نهایی دوازدهم رشته موردنظری که می خواهند کنکور دهند، شرکت کنند و در این صورت نمرات کسب شده، به عنوان سوابق تحصیلی در نظر گرفته می شود.

یکسری از داوطلبان هستند که که بعد از سال 84 تا سال 97 فارغ التحصیل شده اند و امتحانات سال سوم دبیرستان و سال چهارم یا پیش دانشگاهی آن ها به صورت نهایی برگزار شده است.این بخش از داوطلبان نظام قدیم چون امتحانات سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی آن ها نهایی بوده است، پس شامل تاثیر معدل می باشند. این افراد می توانند برای جبران نمرات قبلی خود در ترمیم معدل شرکت کنند و نمرات خود را بهبود ببخشند.

آموزش و پرورش امکان ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۲ را برای داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی کنکور بوده و معدل پایینی دارند، فراهم کرده است. این دسته از متقاضیان می توانند یک ماه قبل از برگزاری امتحانات نهایی خرداد، شهریور و دی ماه با مراجعه به منطقه آموزشی فارغ التحصیلی خود برای ثبت نام و شرکت در ترمیم معدل اقدام نمایند.

ترمیم معدل تنها برای شرکت کنندگان کنکور به جهت استفاده از تاثیر معدل در کنکور سراسری در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است تاثیر سوابق تحصیلی کنکور شامل سه گروه از داوطلبان کنکوری می شود و تنها این دست از متقاضیان جهت بهبود معدل خود مجاز به شرکت در ترمیم معدل هستند.این دسته از افراد عبارتند از:

  1. داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را در یکی از رشته های نظری ریاضی، تجربی، انسانی پس از سال 1384 دریافت کردند.

  2. فارغ التحصیلان مقطع پیش دانشگاهی که مدرک خود را پس از سال 1391 اخذ کردند.

  3. فارغ التحصیلان نظام جدید 6-3-3 که دیپلم خود را پس از سال 98 دریافت کردند.

منتظر اتفاق های خوب باشید ...

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

241 روز
0 ساعت
0 دقیقه
0 ثانیه

رویدادهای پیش رو

آینده نگر شوید

!

هیچ مطلبی یافت نشد

متاسفیم، مطلبی مرتبط با جستجوی شما پیدا نشد.

با ما باشید
نظرات دانش آموزان
تا آخر خط با شما هستیم
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
http://mavaradanesh.ir/?p=2680